ישנם משברים עולמיים, כגון המשבר שחווינו בשנת 2008, ישנם משברים נישתיים, כגון משבר הדוט-קום בתחילת שנות האלפיים וישנם משברים ספציפיים כגון המשבר אותו חווה חברת חברת טבע בימים אלו. חברות רבות מתנהלת מתוך אווירה של משבר קרב ובא ותחת עננה של חוסר וודאות. אווירה זו מביאה חברות רבות להתנהל מתוך שרידות יום יומית, וזאת בלבד, במקום לבצע פעולות שתעזורנה לצלוח את המשבר הקרוב ואף למנף אותו לשם חיזוק האיתנות הפיננסית.

משבר כלכלי, כמו זה שחווינו ב-2008, מביא חברות רבות לבצע ניסיונות ייעול היסטריים, כאשר המרכיב המרכזי הוא קיצוץ בעלויות. המאפיין המרכזי של קיצוצים אלו הוא המיידיות, ולא האפקטיביות. ממחקרים שנעשו לאחר משבר 2008 אפשר ללמוד שחברות שקיצצו עלויות בצורה דרסטית לא הצליחו יותר או פחות מחברות שקיצצו מעט. החברות שהצליחו היו חברות  שהפעילו מנגנוני ייעול בצורה ממוקדת ומושכלת, ייעול שמעבר להפחתת עלויות יעזור לחברה לשמור על הידע הצבור והיתרון היחסי שלה מול המתחרים ואף לחזק אותם כך שיהיו הבסיס לתנופה עתידית.

קיצוץ עלויות גורף תמיד יפגע בתפוקה, ביכולת לעמוד מול המתחרים, יפגע ביכולת החברה לספק מוצרים ושירותים באיכות גבוהה, והחמור מכל – יפגע בחברה דווקא בנקודות בהן קיים ודרוש ידע צבור, ידע המאפיין תעשיות מסורתיות ושנצבר בעמל רב ובמשך שנים רבות.

ייעול נכון הינו ייעול ממוקד, כאשר צבר פעולות הייעול השונות הוא שיביא להעצמת כוחה של החברה, פדיונה, רווחיותה, גמישותה ויכולתה לתת מענה כתלכיד תעשייתי מגובש ויעיל, לכל הזדמנות או קושי שצפויים בעתיד.

לקביעת פגישת היכרות ללא התחייבות

אבני דרך

הקטנת מצבת כוח אדם בכ- 30% ללא פגיעה בפריון

הובלת חברה לרווח לאחר 3 שנות הפסד

הגדלת ייצור מ-160 טון ל-330 טון

הובלה להתייעלות תפעולית של 7% כל שנה

ניהול משאים ומתנים מול המשרד להגנת הסביבה

הקמת מפעל הצבע המודרני ביותר במזרח התיכון

הובלת מערכה משפטית בהגנה על פטנטים

שינוי שיטת התמחור המסורתית לשיטת .A.B.C

ריכוז מפעל מבוזר לאתר אחד

הובלה לקבלת תקני ISO 9000

הכפלת התפוקה לעובד

שדרוג ומחשוב מערכי בקרת איכות